KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13038246
*
nr 1303 8246
Georg Fischhof
(1859-1914), Österrike
Oljemålning, Italienskt kustlandskap. Signerad A L Terni (pseudonym för Georg Fischhof), Olja på duk, 54x68 cm
Kondition: lagad duk
Georg Fischhof, bildkonstnär född 1859, död 1914. Känd under bland annat pseudonymen A L Terni och H Wagner.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 januari 2020
kl 19:45:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 11:43:46
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Georg Fischhof
Georg Fischhof, bildkonstnär född 1859, död 1914. Känd under bland annat pseudonymen A L Terni och H Wagner.
Läs mer om Georg Fischhof
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa georg fischhof olja olja på duk oljemålning oljemålningar österrike österrikiskt österrisk
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Georg Fischhof
Kondition: lagad duk
Georg Fischhof, bildkonstnär född 1859, död 1914. Känd under bland annat pseudonymen A L Terni och H Wagner.
Läs mer om Georg Fischhof
nr 1303 8246
Georg Fischhof
(1859-1914), Österrike
Oljemålning, Italienskt kustlandskap. Signerad A L Terni (pseudonym för Georg Fischhof), Olja på duk, 54x68 cm
Kondition: lagad duk
Georg Fischhof, bildkonstnär född 1859, död 1914. Känd under bland annat pseudonymen A L Terni och H Wagner.
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/1 11:43:46 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Georg Fischhof
Georg Fischhof, bildkonstnär född 1859, död 1914. Känd under bland annat pseudonymen A L Terni och H Wagner.Läs mer om Georg Fischhof
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa georg fischhof olja olja på duk oljemålning oljemålningar österrike österrikiskt österrisk
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37